Select your Top Menu from wp menus

VELIČANSTVENA HRVATSKA srušila europske prvake Španjolsku pobjedom 2:1

VELIČANSTVENA HRVATSKA  srušila europske prvake Španjolsku pobjedom 2:1

Blistavom pobjedom na europskim prvacima Španjolskom, rezultatom 2: 1 Hrvatska se plasirala kao prvoplasirana reprezentacija u svojoj grupi te nokaut fazu nastavlja u Lensu.

Španjolska je povela golom Alvara Morate u 7 minuti utakmice, u 12 minuti izvrsni Ivan Rakitić je pogodio vratnicu nakon čega se lopta odbila na gol crtu te su je španjolski igrači izbacili u teren.

Hrvatska Španjolska 2.1
U 45 minuti Nikola Kalinić je postigao 6 gol u u zadnjih 7 utakmica na asistenciju Ivana Perišića. U 70-oj minuti nizozemski sudac Kuipers je prestrogo dosudio jedanaesterac nad Silvom pri čemu Vrsaljko praktički nije ni imao kontakt sa Silvom. Jedanaesterac je izveo Sergio Ramos, ali ga je obranio Danijel Subašić.

I onda u 88 minuti veličanstveni Ivan Perišić postiže pobjedonosni gol za Hrvatsku čime je Hrvatska nanijela Španjolskoj poraz nakon dugog pobjedonosnog niza koji su imali Španjolci.

Ovim rezultatom se Hrvatska plasirala kao prvoplasirana reprezentacija koja će osminu finala nastaviti u Lensu 25. lipnja, ali još uvijek ne zna ime protivnika.

Čestitamo Vatreni na prekrasnoj igri, možda i najljepša igra u zadnjih 25 godina samostalnosti Hrvatske.

Milan Glavinić/Novi Pogledi/ foto: screenshot